Spordinädal 2023

22. septembril sai avapaugu selleaastane Euroopa Spordinädala tähistamine meie koolis. Viiskümmend seitse 5.-9. klasside õpilast osales heategevuslikul Teatejooksul Arukülas. Taaskord joosti laste eest, kes seda ise teha ei saa ning kutsuti rohkem tähelepanu pöörama nende ravi toetamisele (https://teatejooks.ee/toeta.html). Arukülla ja tagasi liiguti rongiga, mis oli omamoodi panus autovabapäeva puhul.

22. septembril sai stardi ka “Spordinädala liikuja 2023” väljakutse ehk kilomeetrite kogumine. Seitsme päeva jooksul sai koguda ja kirja panna kilomeetreid, mis läbiti kas jala (kõnd, jooks) või ratastel (jalgratas, tõukeratas, rula, rulluisud).

1.-3. klasside õpilaste seas kogus jalgsi liikudes kõige rohkem kilomeetreid Krister (105.60km), 2. koha saavutas Kirsika (69.18km) ning kolmanda koha võitis Kristofer (68.57km). Ratastel liikus sel nädalal kõige usinamalt 1. klassi õpilane Riko (41.90km), teise koha väärilise tulemuse sõitis Robin kolmandast klassist (32.70km) ning kolmanda koha sai Kirsi (31km).

4.-6. klasside õpilaste arvestuses võitis jalgsi liikudes Mattias (148.20km), teise koha saavutas Maily (119.07km) ning kolmanda Oskar (86km). Ratastel läbis kõige rohkem kilomeetreid Iti (107.95), teise koha saavutas Emily (76.60) ning kolmanda Elisabeth (41km).

7.-9. klasside õpilaste seas läbisid jalgsi liikudes kõige rohkem kilomeetreid 7. klassi õpilased Rasmus (101.92), Sandra (69.60) ja Signe (58.55). Ratastel läbis selles vanusegrupis kõige rohkem kilomeetreid Jaan (47.43), teise koha saavutas Rasmus (42.40) ning kolmanda Vladislav (35.01).

Kõikide klasside arvestuses kokku kogus jalgsi liikudes kõige rohkem kilomeetreid 7. klass (509.80km) ning ratastel liikus kõige enam 4. klass (308.09km).

Ka õpetajad kogusid spordinädalal kilomeetreid. Kooli õpetajatest liikus jala ja kogus kõige rohkem kilomeetreid õpetaja Pirgit (82.34km) ning ratastel liikus kõige rohkem õpetaja Reelika (27.05km). Lasteaia õpetajatest kogus enim kilomeetreid õpetaja Maarja (68.35km).

Spordinädala jooksul toimus 5.-9. klasside kehalise tunni ajal orienteerumine Navicup rakendust kasutades. Orienteeruda oli võimalik taaskord kas jala või ratastel. Kuna sel õppeaastal pöörame rohkem tähelepanu ka aktiivsele kooliteele ja liiklusohutusele, siis orienteerumise ajal pidi vastama liiklusohutusega seotud küsimustele.

Ratastel orienteerumise arvestuses kogus enim õigeid vastuseid ja seega ka punkte Grete (17 punkti). Teise koha saavutas Christian (16 punkti) ning kolmanda koha Sten ja Nicolas (15 punkti).

Kuna jalgsi orienteerujaid oli rohkem, siis autasustati eraldi poiste ja tüdrukute arvestuses. Poistest kogusid kõige rohkem punkte Mattias ja Marvin (18 punkti), teise koha saavutas Mairold (16 punkti) ning kolmanda koha Tom-Simion (samuti 16 punkti, kuid aeglasem raja läbimine).

Tüdrukutes vastas õigesti kõige rohkematele küsimustele Jelizaveta (17 punkti), teise koha saavutas Maily (17 punkti, kuid aeglasem raja läbimine) ning kolmanda koha Elisabeth (16 punkti).

Teisipäeval (26.09) ja kolmapäeval (27.09) viisid mängujuhid õuevahetundide ajal läbi erinevaid minivõistluseid.

Teisipäeval oli kõikidel soovijatel võimalik sooritada jalgpalliga täpsuslööke vastu numbriseina ning koguda punkte. 1.-4. klassi poiste seas kogus maksimumpunktid Kevin (27 punkti) ning tüdrukutest, samuti 4. klassi õpilane, Emily (15 punkti). 5.-9. klassi õpilaste seas tabasid jalgpalliga kõige rohkem punkte Marvin (26 punkti) ja Lidia (14 punkti).

Samal päeval sai ka aja peale võimlemisrõngast keerutada. Kõige kauem suutsid rõngast ümber kere keerlemas hoida 1.-4. klassi õpilastest Armin-Johannes (7 sekundit) ja Marleen S. (2.30 minutit). 4.-9. klassi õpilastest võitsid aga kuuendikud Markus (5.17 minutit) ja Kerstin (1.02 minutit).

Kolmandaks võistluseks teisipäevasel päeval oli kätekõverduste tegemine 1 minuti jooksul. Selle ajaga suutsid 1.-4. klassi õpilastest kõige rohkem kätekõverdusi teha Krister (33tk) ja Iti (53tk) ning 5.-9. klassi õpilastest Nicolas (42tk) ja Kerry (25tk).

Kolmapäeval oli õpilastel võimalus läbida üles pandud takistusrada. 1.-4. klassi õpilastest läbisid raja kõige kiiremini Andero (15.21 sekundit) ja Riana (17.80 sekundit). 5.-9. klassi õpilaste seas olid kiireimad Kris-Kevin (9.99 sekundit) ja Kerstin (26.40 sekundit).

Samuti oli võimalik aja peale hüppenööriga hüpata. Võitjad olid need, kes hüppenööri kõige kauem tiirlemas suutsid hoida. 1.-4. klassis olid nendeks Romet (39.29 sekundit) ja Marta (45.99 sekundit) ning 5.-9. klasside õpilastest Roland (1.08 minutit) ja Maily (1.11 minutit).

Kolmanda võistlusena sel päeval sai testida meie uusi discgolfi korve ning lennutada kettaid kolmelt erinevalt kauguselt korvi sisse. 1.-4. klasside õpilased said kettaid korvi suunas lennutada natukene lähemalt ning 5.-9. klasside õpilased kaugemalt. Kolmelt erinevalt kauguselt tabasid korvi 1.-4. klassidest Marleen S., Eliise, Nora-Ly, Laura ja Iti ning 5.-9. klassidest Enriko ja Andri.

Neljapäeval oli aeg meeskonnamängudeks ja liiklusohutuseks. Meeskonnamängud toimusid kooli LKK ja KiVa tiimide ühisel jõul ning pandi proovile klasside koostööoskused ja läbisaamine natukene võistluslikes olukordades. Nii said õpilased teha tähtede teatejooksu, läbida sõpradega kinniseotud jalgadega takistusrada, pöörata ümber lina ise sellelt maha astumata ja moodustada inimskulptuure. 1.-5. klasside õpilased said ka läbi võimlemisrõnga pugeda käte abi kasutamata.

Liiklusohutusest käis õpilastele rääkimas piirkonnapolitseinik.

September sai läbi ning kirja said ka esimesed punktid aktiivsuskarika tabelisse.

Nii nagu seisis ka spordinädala diplomite põhjadel, siis “Liikujad võidavad” ning võitjad on kõik need, kes spordinädala üritustest osa võtsid.