Südamekuu 2023

Aprill on südamekuu ning Raasiku Koolis on selle raames toimunud erinevaid liikumisüritusi.

4. aprillil käis 5. klass õppekäigul Tartus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. Tehti koostööd ja pandi proovile oma jõud, täpsus, painduvus ja vastupidavus ning analüüsiti oma tulemusi. Lisaks oli aega, et muuseumi põnevaid eksponaate uudistada ning katsetada.

6. aprill oli tegemisi täis päev. 7. klass käis õppekäigul tervishoiumuuseumis. Samal ajal külastas kooli Kristjan Puustusmaa, kes tutvustas 4. ja 5. klasside õpilastele pesapall 5 mängu. Õpilased said mänguks mõeldud palliga käe soojaks visata, seejärel tutvustati reegleid ja prooviti mängida.

Õpilased kogunesid I õuevahetunni lõpus spordisaali, et valge kaardi päeva puhul ka enda toetust, tolerantsust, hoolimist ja positiivsust näidata. #üheskoos on ka lõbusam liikuda, üksteist liikuma motiveerida ja teistele sellega eeskuju näidata.

Õuevahetundides toimus ka lihavõtete puhul munajaht. Staadionil ja kooli ümbruses otsiti küll punaseid lipukesi, kuid lipukeste vastu saadi šokolaadimuna. Põnevust ja otsimisrõõmu jagus kõikidele soovijatele.

Terve esimese aprillinädala õuevahetundides oli õpilastel võimalik staadionil ja kooli ümbruses navicup rakendust kasutades liikuda ja küsimustele vastata. 1.-4. klasside õpilastel olid viktoriini küsimused natukene kergemad ning 5.-9. klasside õpilastel veidi keerulisemad. Mõlemad vanusegrupid pidid vastama küsimustele tervislike eluviiside, spordialade ja Eesti sportlaste kohta.

1.-4. klasside arvestuses võitis esikoha Liisa, saades peaaegu maksimumpunktid (14). 2. koha võitis Nicholas, kes sai sama palju punkte, kuid läbis mängu natukene aeglasemalt. 3. koha võitis Grete 13 punktiga.

5.-9. klasside arvestuses võitis Ketter (23 punkti 30st), 2. koha 20 punktiga saavutasid Gretlin ja Roland ning 3. koha Kerstin 17 punktiga.

13. aprillil käis külas Mait Tõnisson, kes peitis Raasiku peale orienteerumistähised ning valmistas ka kaardid nende leidmiseks. 5.-9. klasside õpilased said esmakordselt proovida orienteerumist päris orienteerumiskaardi ja SI-kiipidega.

Orienteerumas käis päeva jooksul 103 õpilast ja 1 õpetaja. Neist 50 läbisid kõik kaardile märgitud 12 punkti, kuid osadel kulus selleks kauem aega kui oli kokku lepitud. Kõige kiiremini orienteerusid 9. klassi poisid Kristjan ja Kenn (vastavalt 26 ja 26.11 minutit) ning kolmanda koha saavutas 5. klassist Mattias (30.29 minutit). Tüdrukute arvestuses saavutas esikoha Lidia (33.50 minutit), teise koha õpetaja Elen (34.54 minutit) ja kolmanda koha Emma 7. klassist (35.30 minutit).

10.-16. aprillini toimus traditsiooniks saanud “Südamekuu sammuvõistlus”. Õpilased ja õpetajad said juurdepääsu andmetabelile, kuhu päevased sammud kirja panna.

1.-3. klasside arvestuses kogus kõige rohkem samme nädala jooksul 3. klass (1 451 114). 4.-6. klasside arvestuses osutus parimaks sammukogujaks 4. klass (1 435 722 sammu) ja 7.-9. klasside arvestuses 7. klass (502 881 sammu). Võiduklassid said auhinnaks täiendust oma õuevahetunni korvile. Õpetajate arvestuses osalesid taaskord õpetajad nii koolist kui ka lasteaiast. Kooliõpetajad kogusid 965 033 ja lasteaiaõpetajad 829 901 sammu.

Autasustati ka iga klassi kõige rohkem samme kogunud õpilast. 1P. klassi kõige usinam sammuja oli Marcus, kes kogus nädalaga 96 964 sammu. 1K. klassis kogus kõige rohkem samme Krister (189 822 sammu), 2. klassis võitis sammukogumise Aleks (140 171) ja 3. klassis Andres (226 157 sammu). 4. klassis kogus kõige hoogsamalt samme Oskar, kelle nädala tulemuseks oli 269 111 sammu. 5. klassis sammus kõige rohkem Mattias (203 375 sammu) ja 6. klassis Rasmus (159 702 sammu).

7. klassist kogus kõige rohkem samme Liisa-Lisette (109 833), 8. klassis Anna-Liisa (113 145 sammu) ja 9. klassis Loo (70 069 sammu). Kooliõpetajate seas oli taaskord tublidest kõige tublim majandusjuhataja Martti, kes kogus 111 415 sammu ning lasteaiaõpetajatest kogus kõige rohkem samme Liina (238 258 sammu)

Sammuvõistlusega koguti kokku 10 031 181 sammu, mis on üle 2,5 miljoni rohkem kui eelmisel aastal. Tore näha, et koolipere on aasta jooksul liikuvamaks muutunud!