Iga aasta 6. aprillil tähistatakse Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel valge kaardi päeva, mille raames Eesti sportlased ja spordiinimesed näitavad erinevatele ühiskonnaprobleemidele valget kaarti.
Miks valge kaart?
Päeva sümboliks on valge kaart – kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust.
Valge kaardi päev ja Raasiku Kool
Raasiku Koolis on KiVa-tiimi eestvedamisel valge kaardi päeva tähistatud kogu kooliperega viimased kolm aastat. Sel aastal oli kooliperel au koolimajas vastu võtta Eesti Olümpiakomitee asepresident, endine sportlane, maailmameister ja olümpiavõitja, Gerd Kanter. Gerd Kanter rääkis õpilastele spordi ja õppimise ühendamisest, tervisliku toitumise ja piisava une vajalikkusest, üksteisega arvestamisest nii spordis kui väljaspoolt sporti, julgusest eksida ja seda ennekõike spordis ja õppimises, eesmärkide seadmisest ning sihikindlusest. Suur tänu, Gerd Kanter, meid inspireerimast!
Raasiku Kooli põhiväärtused
Valge kaart sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust, millest kaks viimast on ka Raasiku Kooli põhiväärtuste hulgas.
Õppimisel tähendab hoolimine lisaks paljule muule seda, kui mõistame, et igaühe teekond eduni on erinev ning õppeprotsess on vajalike tõusude ja mõõnadega. Langus annab hoogu taas tõusta, kui lohus olles keegi teele liigseid takistusi ei sea.
Positiivsus on õppimise seisukohalt teadmine, et alati leidub lahendus ja kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Õppimisel saavutab edu see, kes tõuseb vaid ühe korra rohkem kui ta kukkus. Ulatame abivajajale käe ja liigume koos edasi.
Mõte Gerd Kanteri esinemisest
Spordis ja õppimisel on oluline kordade arv ja julgus uuesti proovida, kui oled vea teinud. Oluline on teada, et kõik tipptegijad on korvist mööda visanud, väravat mitte tabanud jne. Tähtis on, et eksimine oleks lubatud, sest nii saab uuesti proovida ja läbi kordamise edu saavutada.
Head valge kaardi päeva!