Õpilaspilet

2020/2021. õppeaastast on Raasiku Koolis kasutusel paralleelselt kaks õpilaspiletit: Eesti õpilaspilet ja rahvusvaheline ISIC õpilaspilet.

Eesti õpilaspiletit ja rahvusvahelist ISIC õpilaspiletit saab taotleda lapsevanem www.minukool.ee leheküljelt ning alates 14. eluaastast saab seda teha ka õpilane ise, sisenedes süsteemi oma ID-kaardi või internetipanga abil.

Eesti õpilaspilet tõendab õpilasstaatust Eesti-siseselt. Kaart kehtib elektrooniliselt 3 õppeaastat ning visuaalselt ühe õppeaasta. See tähendab, et kaardile kleebitakse iga õppeaasta alguses kehtivusaega tähistav kleebis, mis kehtib järgmise õppeaasta 1. oktoobrini.

Kiibiga Eesti õpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina. Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida (https://www.pilet.ee/viipe/uhiskaart/persod/myisiccard).

Töötame selle kallal, et õpilaspilet toimiks meie raamatukogus ka lugejakaardina.

Kuidas kaarte taotleda?

Kaarte saab taotleda logides sisse MinuKool süsteemi www.minukool.ee avalehelt ID-kaardi või pangaparoolidega. Seejärel tuleb valida menüüst „Telli kaart“. Taotlust alustades palub süsteem valida õppeasutus ja soovitud kaarditüüp, täita oma isikuandmed, lisada foto ning maksta väljastustasu.

Õpilaspiletid saab kätte koolist.

Selleks, et õpilaspilet kooliaasta alguseks kätte saada, palume taotluse teha ära enne 10. augustit.

Nõuded fotole

Kaardi taotlemiseks on vajalik oma arvutist MinuKool süsteemi üles laadida digitaalne passipildiformaadis foto. Foto ei tohiks olla vanem kui 3 aastat, peab olema JPG-formaadis, mõõtmetega vähemalt 307 x 372 pikslit. Fotol ei tohi olla muid objekte, taust peab olema hele, tasapinnaline, ühetooniline ning kontrastne näo ja juuste värviga.

Kõige mugavam viis foto saamiseks on võimaluse korral see teha digifotokaameraga või nutitelefoniga ning laadida arvutisse. Kui see võimalus puudub, on võimalik kasutada ka fotot ID-kaardil või passil. Selleks on koostatud täpsemad juhendid siin: https://www.minukool.ee/abikkk/digifoto/id-kaardi-haldusvahendi-abil/

Lisainfo õpilaspileti kohta leiad – SIIT.

Kaardi taotlemise juhendi video